понеділок, 20 квітня 2015 р.

Брошура ЖІНКИ-МАТЕМАТИКИ (цікаві факти біографій)



  
Укладач: Забіяка Ірина Антонівна, вчитель математики, спеціаліст вищої категорії загальноосвітньої І-Ш ступенів школи № 2 м. Гайворон Кіровоградської області.

Рецензенти:
Філіпчук Марія Дмитрівна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Гайворонської райдержадміністрації,
Ремінна Тетяна Григорівна, вчитель-методист, вчитель математики, спеціаліст вищої категорії ЗШ І-Ш ступенів    № 1 м. Гайворон.
Рекомендовано засіданням Клубу творчо працюючих вчителів математики „Математичний світ“.
 
У посібнику представлені матеріали, які  описують життя і діяльність видатних жінок-математиків. Їх наукова діяльність, як правило, не знаходила розуміння і підтримки. Про це яскраво говорять короткі рядки їх біографій.
Збірка розрахована на вчителів математики, учнів та всіх, кого зацікавила дана тема.

суботу, 11 квітня 2015 р.

УРОК з математики у 6 класі





Тема. Розв'язування задач на рух за допомогою рівнянь.
Мета:
·        навчитися розв'язувати задачі на рух за допомогою рівнянь;
·         відпрацьовувати навички розв'язування рівнянь та виконання арифметичних дій з раціональними числами;
·         виконувати охайні записи у зошиті;
·         продовжувати розвиток творчих здібностей.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання: картки, плакати, комп’ютер, презентація, виставка творчих робіт учнів.

Епіграф уроку
«Математика безмежно різноманітна і міститься у всьому»

УРОК з алгебри у 7 класі






Тема: Застосування формул скороченого множення. Розв’язування вправ.
Мета:
-         закріпити навички  застосовувати формули скороченого множення;
-         формувати та розвивати інтелектуальні та творчі здібності учнів, цілеспрямованість, творчу активність;
-         виховувати культуру математичного мовлення, інтерес до математики.

Тип: урок–ділова гра Компетентність.

Обладнання: презентація, проектор, комп’ютер, картки із завданнями;; вислови для гри Математичне лото.
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя, повідомлення теми, мети, епіграфу уроку.
Добрий день! Сідайте. Приготувалися до уроку.
Діти, сьогодні ми поринемо у чудовий світ математики – у країну ФСМ  (формул скороченого множення).
Отож, бажаю успіху і бути на уроці:
-         Усміхненими,
-         Спокійними,
-         Прогресивними,
-         Ініціативними,
-         Хоробрими.
Тема нашого уроку – «Застосування формул скороченого множення. Розв’язування вправ». Мета уроку –  закріпити навички  застосовувати формули скороченого множення.
Епіграфом уроку буде такий вислів:
«Успіх – це тільки 10% таланту, а 90% – це щоденна наполеглива праця».
Але спочатку перевіримо, чи правильно ви виконали домашнє завдання.

пʼятницю, 3 квітня 2015 р.

Порядок державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з математики у 2015 році



Для проведення атестації з математики вчитель готує не менше 10 варіантів контрольних робіт (якщо кількість учнів у класі менша 10, то по одному варіанту на кожного з них). Пропонується розділити завдання на три частини.

Перша частина – 10-12 завдань у тестовій формі з однією правильною відповіддю на кожне завдання. Для кожного тестового завдання рекомендується подати 4-5 варіантів відповіді. Завдання з вибором відповіді вважається виконаним правильно, якщо в роботі відмічена тільки одна літера, якою позначено правильну відповідь. При цьому учень (учениця) не повинен (-на) аргументувати свій вибір.

Порядок державної підсумкової атестації учнів 11-х класів з математики у 2015 році



Для атестації з математики вчитель готує не менше 10 варіантів контрольних робіт (якщо кількість учнів в класі менша 10, то по 1 варіанту на кожного (кожну) учня (ученицю). Рекомендуємо атестаційну роботу розділити на 3 частини.

Перша частина – 12-16 завдань у тестовій формі з однією правильною відповіддю на кожне завдання. Для кожного тестового завдання рекомендуємо подати 4-5 варіантів відповіді. Завдання з вибором відповіді вважається виконаним правильно, якщо в роботі вказано тільки одну літеру, якою позначено правильну відповідь. При цьому учень (учениця) не повинен (не повинна) аргументувати свій вибір.

ПОРЯДОК ТА ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ ДПА 2015

Державна підсумкова атестація учнів (вихованців) - це форма контролю відповідності освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів І, ІІ, III ступенів та професійно-технічних навчальних закладів, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам.

Контроль за дотриманням вимог до організації та проведення державної підсумкової атестації навчальними закладами покладається на місцеві органи управління освітою.

Атестація проводиться з навчальних предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується Міністерством освіти і науки України.

Обов'язковою є атестація з української мови. Учні початкової (4 клас) та основної (9 клас) школи з навчанням мовами національних меншин, які прибули з-за кордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків або їх законних представників та за рішенням педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.

Державна підсумкова атестація у навчальних закладах проводиться у письмовій формі.

середу, 1 квітня 2015 р.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО...



Цікаві факти з історії математики


Чи знаєте ви, що Л. М. Толстой, автор роману «Війна і мир», писав підручники для початкової школи і, зокрема, підручник ариф­метики?