середу, 30 березня 2016 р.

ПРО ВІРУС ЦИФРОВОГО НЕДОУМСТВА

Шановні батьки, пропоную вам статтю, яка заставить замислитись кожного, хто небайдужий до майбутнього своїх дітей.

http://www.credo-ua.org/2015/03/131314

Нині світ з’їхав з глузду від гаджетів: смартфонів, планшетів та іншої цифрової техніки. Разом із ними у світ проникає «вірус цифрового недоумства». І це не жарт, а діагноз.

2007 року фахівці відзначили, що з кожним роком більшає дітей — представників «цифрового покоління», які страждають на розсіяність уваги, втрату пам’яті, низький рівень самоконтролю, когнітивні порушення, пригніченість і депресію. Дослідження показують, що в мозку таких дітей відбуваються зміни, подібні до тих, що настають після черепно-мозкової травми або на ранній стадії деменції — ослаблення розуму, яке зазвичай розвивається у старечому віці.
У це складно повірити, але середньостатистичний семирічний європеєць уже провів біля екрану більше року життя (по 24 години на добу), а 18‑річний — понад чотири роки!
Хочете сказати, що зараз зовсім інші діти? Так, діти інші, але мозок у них той самий, що був у людини тисячу років тому: 100 мільярдів нейронів, кожен з яких пов’язаний з 10 тисячами собі подібних.

понеділок, 28 березня 2016 р.

УРОК з алгебри у 9 класі




Тема уроку: Статистичні дані. Способи подання даних. Частота. Середнє значення. Розв’язування вправ.
Мета уроку:
-         формувати в учнів уміння і навички знаходити центральні тенденції вибірки, подавати статистичні дані через графіки, діаграми;
-         сприяти розвитку пізнавального інтересу учнів, інтелектуальних здібностей, самостійності і творчості у навчанні;
-         виховувати культуру математичних записів, самостійність.
Форми і методи роботи: бесіда, самостійна робота учнів, робота в парах, математичні дослідження
Тип уроку: Використання знань, умінь і навичок.
Обладнання: Дошка, ноутбук, проектор для презентацій, картки з завданнями.

Хід уроку:
«Статистика знає все»
І.Ільф, Є.Петров, «Дванадцять стільців»
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
Метод передбачення
Я навожу вам приклади, так званих, «передбачень» на наш урок.
Доповніть ці «передбачення» такими, якими б хотілося вам особисто.
-         Я передбачаю, що на сьогоднішньому уроці мені буде цікаво.
-         Я передбачаю, що сьогодні я дізнаюся щось нове.
-         Я передбачаю, що буду активно і плідно працювати весь урок.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Самоперевірка за зразком на дошці
Оскільки ми з вами працюємо на довірі, то я пропоную після перевірки самостійно виставити оцінки собі за домашнє завдання.

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу. Фронтальна бесіда (запитання до класу):
1. Яка наука називається статистикою?
Статистика – наука про отримання, оброблення та аналіз кількісних даних, які характеризують масові явища.
2. Що таке статистичні дані?
Статистичні дані – це дані, які ми отримуємо внаслідок спостереження, збирання даних для математичної обробки.

В освітянській профспілці пропонують законодавчо змінити принцип оплати праці педагогічних працівників



Профспілка пропонує платити учителям від 4 тисяч і більше


У Профспілці працівників освіти і науки України пропонують внести до законопроекту «Про освіту» норми про встановлення ставки заробітної плати асистента вчителя у розмірі 3-кратної величини мінімальної заробітної плати та визначення розмірів посадових окладів за кожним наступним (вищим) тарифним розрядом шляхом підвищення попереднього посадового окладу на 15%.

Відповідна позиція оголошена ЦК Профспілки працівників освіти і науки щодо нового законопроекту «Про освіту».

В освітянській профспілці зазначають, що виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 року у сумі 1378 гривень, найнижчий розмір посадового окладу за такою посадою педагогічного працівника, як асистент вчителя, становитиме 4134 гривні, а за найбільш оплачуваною посадою, якою є ректор, він складатиме близько 22400 грн.

У профспілці повідомляють, що у низці редакцій законопроекту, з урахуванням багатьох пропозицій членів робочих груп з його опрацювання, мають місце різноманітні варіанти щодо гарантій в розмірах оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників.

«Позиція ЦК Профспілки ґрунтується на закликах Європейського комітету профспілок освіти про необхідність забезпечення урядами країн гідної зарплати і пенсії вчителям, яка дозволить залучити в професію та утримувати найкращих і найбільш відданих професіоналів, а також вимогах учасників Всесвітнього форуму з питань освіти, проведеного ЮНЕСКО у 2000 році, які закликали уряди забезпечити фінансування освіти на рівні принаймні 7% ВВП до 2005 року та 9% ВВП до 2010 року», - йдеться у повідомленні.

Разом із тим в освітянській профспілці відзначають, що механізм визначення розміру мінімальної заробітної плати, що ґрунтується на величині прожиткового мінімуму, споживчий кошик якого не переглядався з 2000 року, є непрозорим та схильним до ручного управління, особливо в сучасних соціально-економічних умовах.

«За даними Держкомстату середня заробітна плата працівників промисловості за січень-грудень 2015 року становила 4195 гривень. Тож середній розмір посадових окладів педагогічних працівників, що склався на грудень 2015 року, складає лише 52%, а науково-педагогічних працівників – 45% від гарантованого статті 57 закону «Про освіту» рівня», - повідомляють у профспілці.

«Таким чином, президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки України наполягає на врахуванні в законопроекті позиції ЦК Профспілки, що підтверджена особистими підписами понад 650 тисячами освітян, яка полягає у збереженні, як мінімум, гарантій держави на встановлення середнього розміру посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників на рівні середньої заробітної плати працівників промисловості, а науково-педагогічних працівників – не нижче подвійної заробітної плати працівників промисловості та встановлення доплат спеціалістам закладів освіти до рівня середньої заробітної плати працівників народного господарства», - зазначили у профспілці.

середу, 23 березня 2016 р.

Україна переходить на літній час

Мінекономіки інформує населення України про перехід на літній час.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення часу на території України» на території України» від 13.05.1996 № 509  27 березня о третій годині за київським часом запроваджується літній час переведенням годинникової стрілки на одну годину вперед.

понеділок, 21 березня 2016 р.

Пам’ятки-поради учням та батькам щодо складання державної підсумкової атестації




Пам’ятки-поради учням  щодо складання державної підсумкової атестації

До складання ДПА

  1. Підготуйте своє робоче місце вдома: приберіть з робочого столу все зайве, зручно розмістіть потрібні програми, навчальні посібники, зошити, папір, ручки, олівці тощо.
  2. Складіть план підготовки до державної підсумкової атестації на кожний день, чітко визначте обсяг матеріалу, який ви вивчатимете (розділ, тема тощо).
  3. Під час підготовки до державної підсумкової атестації з будь-якого навчального предмета структуруйте матеріал за допомогою планів, схем. Робіть це у письмовому вигляді. Адже досить часто буває так: вам здається, що ви все знаєте, пам’ятаєте, а коли починаєте відповідати - ваша відповідь виходить уривчастою, фрагментарною.
  4. Перегляньте спочатку весь матеріал і раціонально сплануйте його вивчення: наприклад, якщо потрібно вивчити 100 питань за 4 дні, то у перші два дні вивчіть 70% усього обсягу, третього дня  - решту питань, четвертого  - повторіть вивчене. При цьому складні питання чергуйте з простішими.
  5. Розпочніть заняття з найважчого матеріалу, який знаєте найгірше. Якщо не можете щось згадати, запишіть на аркуші запитання, які ви можете поставити учителю під час консультації.
  6. Намагайтеся зрозуміти матеріал, що вивчаєте, а не механічно його запам’ятовувати.
  7. Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед державною підсумковою атестацією, робіть це заздалегідь.
  8. Пам’ятайте, що інформація одержана на консультації перед державною підсумковою атестацією буде корисною для вас.
  9. Не забудьте під час консультації поставити педагогу ті запитання, які вас найбільше хвилюють.
  10. Робіть шпаргалки за бажанням, це сприяє закріпленню знань, однак пам’ятайте, що користуватися ними під час державної підсумкової атестації не можна.
  11. Проговоріть батькам плани своїх відповідей на запитання.
  12. Повторіть плани відповідей на запитання напередодні державної підсумкової атестації, акцентуйте увагу на найважчих.
  13. Не забудьте прийти на консультацію.
  14. Відпочиньте за два-три дні до державної підсумкової атестації.
  15. Ляжте раніше спати напередодні державної підсумкової атестації, а ранок у жодному разі не розпочинайте «зубрінням».
  16. Чергуйте заняття і відпочинок під час усього періоду підготовки до державної підсумкової атестації .

Не думайте про те, що не впораєтесь із завданнями, навпаки подумки уявляйте собі картину успіху.

Прийдіть на державну підсумкову атестацію завчасно.

Під час складання

Письмової державної підсумкової атестації:
  1. не сподівайтеся на допомогу вчителя, якщо вам не зрозумілий текст завдання. Вчитель має право давати пояснення, якщо текст завдання погано надрукований;почніть розв'язувати найлегше, на вашу думку завдання. Заплутана умова ще не говорить про складність завдання.  Зберіться з думками та починайте працювати. У вас усе вийде!
  2. не зациклюйтеся на тому завданні, яке не можете розв’язати, спробуйте розв’язати інше. Можливо, успіх розв'язання легшого завдання додасть вам упевненості, і  ви зможете впоратися зі складнішим;
  3. будьте уважними, запам’ятайте вказівки учителя щодо підписання роботи, заповнення певних бланків та виконання завдань;
  4. сконцентруйтеся після організаційних моментів - для вас тепер є лише текст завдань і час для їх виконання;
  5. прочитайте завдання двічі і обов’язково до кінця, зрозумійте, що від вас вимагається;не поспішайте, оскільки можете неправильно зрозуміти умови завдань;
  6. думайте лише про виконання того завдання, що виконуєте, а не всіх відразу;
  7. перевірте виконане завдання; прислухайтеся до своєї інтуїції.

Після складання ДПА

  1. Зателефонуйте батькам. Пам’ятайте, що вони хвилюються за вас.
  2. Проаналізуйте ваші помилки, щоб не припуститися їх у майбутньому.
  3. Відпочиньте у цей день, а вже з наступного починайте готуватися до державної підсумкової атестації з іншого навчального предмета.
  4. Під час підготовки до державної підсумкової атестації з іншого навчального предмета врахуйте вже набутий вами досвід.

Пам’ятки-поради батькам учнів щодо складання державної підсумкової атестації

До складання
  • Ознайомтеся з порядком проведення державної підсумкової атестації учнів.
  • З'ясуйте бажання дітей щодо вибору навчального предмета, з якого вони складатимуть державну підсумкову атестацію. Переконайтеся, що вибір вашої дитини правильний.
  • Почніть готувати свою дитину до державної підсумкової атестації завчасно, однак не будьте нав’язливими.
  • Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів.
  • Пам’ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до ДПА.
  • Будьте готові, не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання ДПА, а й щось підказати їй.
  • Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (наприклад, 40 хвилин навчається, 10 - відпочиває).
  • Не забудьте, що дитині напередодні ДПА необхідно відпочити: ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти спати.
  • Підтримайте дитину. Це додасть їй впевненості у своїх силах.

Під час складання
  • Будьте впевнені у знаннях вашої дитини.
  • Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій.
  • Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам зателефонує!

Після складання
  • Підтримайте дитину незалежно від результатів ДПА.
  • Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до ДПА з інших навчальних предметів.

суботу, 19 березня 2016 р.

19 березня - День народження Ліни Костенко!




Шановна Ліно Василівно! 
З днем народження!
Хай береже Вас Господь ще на довгі роки, хай осипає Вас зорепадом вдячності й любові від людей.

 

 

Ліна Костенко. Вибране

 

                                ***

Плюс мінус життя.
Таблиця розмноження.
Квадратний корінь із мрій романтика.
Два пишем, три помічаєм.
Розношена
щоденна
проста
математика.
Душа підіймається до вищої.
Душа обчислює суму площ:
минуле — майбутнє — живі і знищені
правда — поезія — атомний дощ.
Дракон —Атлант — телефон — калина
віра — вірус — мільярди — нулі...
Життя оперує безконечно малими.
Ми всі поодинці — також малі.
Але з усмішки,
з потиску рук,
з брехні, убитої наповал,
історія — найскладніша з наук
обчислює ЗОРЯНИЙ ІНТЕГРАЛ.
Із найдрібніших зоряних крихт!
Вища математика віку:
З СУМИ БЕЗКОНЕЧНО МАЛИХ
ВИНИКАЄ БЕЗКОНЕЧНО ВЕЛИКЕ.

вівторок, 8 березня 2016 р.

Вітання!



Чарівні жінки!

Прийміть щирі вітання із святом весни, любові та краси!



Нехай кожен прожитий Вами день буде сповнений сонячним світлом і теплом, радісними і приємними зустрічами.

Нехай довкола Вас панують чисті почуття і гармонія, 
розквітають духмяні квіти й звучить чарівна захоплююча музика, 
здійснюються Ваші заповітні мрії та сподівання!

Будьте завжди усміхнені, сповнені яскравих надій.

Хай у вашій оселі завжди панують тепло і родинний затишок, 
мир, злагода і добробут!

пʼятницю, 4 березня 2016 р.

У п’ятницю, 4 березня, завершується реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні у 2016 році

Завершується реєстрація на ЗНО-2016

4 березня є останнім днем, коли абітурієнти можуть сформувати та надіслати необхідні реєстраційні документи для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.



В Українському центрі оцінювання якості освіти нагадують, що випускники шкіл поточного навчального року мають подати реєстраційні документи до навчального закладу, у якому здобувають освіту. Випускники минулих років, учні, слухачі або студенти професійно-технічних, вищих навчальних закладів мають надіслати документи за адресою регіонального центру оцінювання якості освіти.

Створити реєстраційну картку можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Дата подання реєстраційних документів визначається за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Також на сайті Українського центру оцінювання якості освіти доступні опції, що допоможуть учасникам ЗНО дізнатися, на якому етапі опрацювання знаходяться реєстраційні документи.

Перевірити статус


Якщо в учасника ЗНО виникне потреба внести зміни до персональних даних або переліку навчальних предметів він може зробити це до 18 березня 2016 року.

Внести зміни