субота, 25 листопада 2017 р.

День пам'яті жертв голодоморів

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Цього року цей день припадає на 25 листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників «жертвам голодоморів в Україні.




О 16 годині оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

СВІЧКА ГОЛОДОМОРУ
Запалила свічку, запалила,
Щоби більше лихо не ходило,
Хай палає свічка світлом білим,
Щоб в бабусі серце не боліло.
…Щоби більше не прийшло те горе,
Хай горять свічки Голодомору.
Чуєш – душі аж до неба кличуть!
Хай горять вогненні білі свічі...

неділя, 5 листопада 2017 р.

БУДЬМО ЗДОРОВІ!

Ефективний комплекс вправ розроблений доктором Олександром Шишоніним, спеціально для шийного відділу хребта.  
Шийна гімнастика складається з 11 вправ, в тому числі комплекс вправ, що розтягують.
Допомагає знизити артеріальний тиск.

ВЕБІНАРИ. Осіння сесія


З 6 листопада по 25 листопада відбудуться вебінари Інтерактивної школи творчого вчителя!
Зареєструватися на вебінар(и) в рамках онлайн-проекту Видавництва "Ранок" «Інтерактивна школа творчого вчителя» можна ТУТ.

пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

Поради вчителю: піклуйтесь про себе та своє здоров’я

Ця стаття вчить пофігізму! На перерві треба не відповідати на питання учнів і не відволікатися на начальство, а з’їсти фрукт! А тобі обов’язково нагадують,що платять не за 45хв,а за годину і в туалет вчитель може сходити тільки після всіх уроків,бо дітей самих залишати не можна!І молися, щоб ніколи не було розладу шлунку! Вчитель повинен "пасти" ДІТЕЙ щомиті!Вихід бачу єдиний-відеокамери!Тоді і вчителі і діти будуть дисциплінованішими, а на батьківський зборах можна показувати роботу дітей наглядно! Вчителям на перервах тоді можна відволіктись і з’їсти фрукти та пореготать.

 Поради вчителю: піклуйтесь про себе та своє здоров’я


Чим ближче кінець шкільного робочого тижня, тим важче вчителю утримуватись на поверхні й не захлинутись у водоверті буднів. Усі знають, що прямим обов’язком учителя є постійна турбота й підтримка своїх учнів, але не менш важливо навчитися піклуватися про себе і своє здоров’я.
Професор психології Гейл Кінман на сторінках Гардіан акцентує увагу на трьох порадах учителям на кожний день протягом п’яти днів робочого тижня, спрямованих на зняття стресу та підтримку свого розумового, тілесного й душевного здоров’я.

Понеділок. Загальновизнаною є істина, що ніхто не любить понеділок, але саме вчителю так важливо спокійно розпочати свій робочий тиждень.
Спробуйте розслабитись упродовж хоча би двох-трьох хвилин, перш ніж ваші учні зберуться вранці на перший урок. Уявіть собі весь день у позитивному плані, наскільки це можливо, що позитивно позначиться на вашому душевному стані.
На найближчій перерві між уроками постарайтеся вийти зі стану «на автопілоті» й очистити свій розум, просто з’ївши якийсь фрукт. Зосередьтеся саме на процесі його поїдання, відволікаючись від шкільних проблем.
Після роботи хоч би трохи погуляйте. Зосередьтесь на тому, що ви бачите навкруги: відчуйте запахи, прислухайтесь до шуму, відчуйте «смак» оточуючого світу. У жодному випадку не використовуйте цей час, щоби будувати якісь плани чи концентруватись на рішенні якихось проблем.

четвер, 24 серпня 2017 р.

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

Цього року Україна відзначає 26 років своєї незалежності. За ці роки вона пройшла тернистий шлях розвитку: від тотального зубожіння населення в середині 90-их до Помаранчевої революції, Майдану і війни з Росією.
Але вона ще зовсім молода, красива, родюча і зелена, хоча вже і досить досвідчена.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! 

У цьому відео показано іншу Україну: таку, якою б вона стала, якби всі президенти виконали обіцяне. 
У головних ролях: прекрасна дівчина Україна, яка запрошує Вас поринути в спогади і погортати сімейний фотоальбом. Вона розповість про свої шлюби, брехливі обіцянки колишніх чоловіків, їх зради і нинішніх надіях на майбутнє.
 


середа, 23 серпня 2017 р.

23 серпня Українці відзначають День Державного Прапора

Свято встановлено згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року для вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України.

У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Державний прапор – невід'ємний атрибут кожної країни, що уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій.

вівторок, 8 серпня 2017 р.

Умови призначення пільгової пенсії та виплати грошової допомоги при виході на пенсію педагогам

Відповідно до статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Пунктом е) статті 55 цього закону (після внесення до нього змін законами № 213-VIII від 02.03.2015 та № 911-VIII від 24.12.2015) установлено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за Переліком, що затверджується у порядку, який – визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015  – не менше 25 років.

неділя, 30 липня 2017 р.

субота, 22 липня 2017 р.

Переможцем «Слов'янського базару 2017 у Вітебську» став український співак Влад Ситник



Він став лауреатом I премії цього міжнародного фестивалю мистецтв.

26-річний Влад Ситник переміг в конкурсі "Слов'янський базар 2017".
Хоча українець і набрав однакову кількість балів із представником з Білорусі Єгором Шаранковим, проте журі вирішило віддати перше місце Ситнику. Відзначимо, за умовами конкурсу, Гран-прі цього року не було.

Артист отримав диплом, спеціальний приз "Ліра" і 15 тисяч доларів.

Лауреатом II премії став Єгор Шаранков з Білорусі, з яким також вручили диплом, спеціальний приз "Ліра" і 10 000 доларів.

Лауреатом III премії оголошена співачка з Сербії Невена Божович. Дівчина поїхала додому з дипломом, спеціальним призом "Ліра" і 5 000 доларами.


середа, 5 липня 2017 р.

ЗУСТРІЧ ВИПУСКНИКІВ 9-х класів 2002 року ЗШ № 3 м. Гайворона



Немов потоки з гір, біжать літа,
І нам не наздогнати їх ніколи,
А в снах зринає юність золота
У стінах найріднішої нам школи.

І хочеться, щоб зупинився час
Й не рахував так невблаганно роки.
Забігти хочеться із дзвоником у клас,
Де йтимуть згідно з розкладом уроки.

Де всі проблеми зводились лишень
До формули, задачі чи рівняння,
Де було ясно, як у Божий день,
З анкети друзів, що таке кохання.

Де вірили, що все буде, як слід.
Життя складеться, як кінокартина.
І ось уже минуло 15 літ!
І вже прожита менша половина.

Вже діти народилися у нас,
І ще фігура не підпорчена роками.
Хоча життя насправді, як кіно:
У кого трилер, в кого мелодрама.

Хтось щастя добивається трудом,
Хтось досі сподівається на диво,
Та першому і другому – обом
Хтось третій завжди вносить корективи.

Але якщо ми ще прийшли сюди
І старих друзів не забули й досі,
Немає нам ніякої біди!
Життя прекрасне, і воно вдалося!

Про шкільне життя цих випускників можна розказати багато.
Їх згадую, як згуртованих, розумних, щирих учнів.
Вони завжди були активними учасниками художньої самодіяльності, стержнем і лідерами у навчанні та спорті.
Одним словом, кожен з них був справжньою особистістю та яскравою індивідуальністю.




неділя, 25 червня 2017 р.

Молодість – це коли ти відчуваєш себе молодим

Яка основна ознака молодості? 
Безтурботність та відсутність відповідальності? На планеті живуть мільйони зрілих людей, котрим цього бракує. 
Кількість років за паспортом? Але які рамки, звідки починати рахувати, та чи буде це чесним?

Справедливим буде зазначити, що молодою можна вважати ту людину, котра відчуває себе такою всередині, не зважаючи на наявність зморшок, цифри в свідоцтві про народження та кількість зрощених дітей на її «рахунку».

Вміти спілкуватися з оточуючими, котрі значно молодші, знаходити спільну мову, визнавати те, що старшому поколінню є чому навчитися у нас – це риси молодої людини. Котра, можливо, отримала паспорт задовго до твого народження.


Остання неділя червня – День молоді в Україні. 

Не можу сказати, чи пов’язане це з чимось, чи до чогось приурочене. Певно, що таке свято мусить бути саме влітку, адже це пора, коли все розквітло навкруг, коли ми насолоджуємося піком розвитку природи: радіють очі, співає душа... Із самісінького ранку до глибокої ночі матінка-природа подбала про наш настрій: веселі промені у вікно до пробудження, високе сонце над головою протягом дня, вночі – тепло,зібране за день, зорі та місяць, що освітять дорогу додому, коли ти загуляв, не відчуваючи часу під ногами.

Хотілося б побажати: юнакам та юнкам – радіти своїй красі, юним літам, адже ще все попереду; дорослим – цінувати не втрачений запал, навчитися переймати кращі риси молоді та не використовувати фразу «а от у наш час…»; усім тим, хто все-таки нею користується – частіше посміхатися, згадуючи себе, бабусі біля під’їзду поки що впораються самостійно. 

Щирих посмішок та сміху, адже вони, як відомо, роблять нас в рази молодшими!

http://bilahata.net/molodist-tse-koly-ty-vidchuvajesh-sebe-molodym-vnutrishno/

четвер, 22 червня 2017 р.

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Задля всенародного вшанування пам’яті українців, загиблих під час війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності, щорічно 22 червня в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. 
Безповоротні втрати України в цій війні 8-10 млн. осіб, які загинули під час бойових дій, через окупаційний терор та голод в тилу, примусовий вивіз. 
Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл.
 


Ця стела - у рідному місті Гайворон. На ній викарбуване ім"я нашого родича по батьковій лінії - Терлюк А.І., якого я на жаль не знала і ніхто з наших найстарших членів родини про нього нічого не може розповісти. 
Батько моєї матері, Золотарьов Петро Афанасійович, пропав безвісті у перші дні війни і до цього часу про його долю мама так і не знає.
І так у кожній родині!

Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни, хто першим прийняв на себе страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.

неділя, 18 червня 2017 р.

З Днем батька



Сьогодні, 18 червня, у більшості країн світу відзначають День батька. В Україні це свято не є офіційним, але поступово стає все популярнішим.

Вперше День батька відсвяткували у США 19 червня 1910 року, коли місіс Додд зі штату Вашингтон висловила вдячність своєму батьку, а разом із ним - усім турботливим татусям країни. З 1966 року американці почали офіційно відзначати День батька щороку у третю неділю червня.




Любий мій батьку! 
 
Віка й здоров"я тобі! 

Ми любимо тебе! 

середа, 14 червня 2017 р.

Поріг тесту ЗНО з математики склав 11 тестових балів

14 червня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг "склав/не склав" для зовнішнього незалежного оцінювання з математики, який у 2017 році дорівнюватиме 11 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у Міністерстві освіти і науки.


Усі учасники тестування, результат яких дорівнює або є вищим за визначений поріг, матимуть можливість використати отримані результати під час участі у цьогорічній вступній кампанії до вищих навчальних закладів. Кількість учасників ЗНО, які не склали тест з математики складає 17 498 осіб, що дорівнює 16,46% від загальної кількості учасників тестування.


До 15 червня мають бути оголошені результати отримані учасниками зовнішнього незалежного оцінювання з математики та ухвалені таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100-200 балів за виконання тесту.


Як відомо, результати ЗНО з математики також будуть враховані, як державна підсумкова атестація за шкільний курс з предмета. Експертна комісія також затвердить таблицю відповідності тестових балів оцінкам за шкалою 1-12 балів.


Максимальна кількість балів, яку мав можливість набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з математики, дорівнював 62 тестовим балам.


Для отримання оперативної інформації про оголошення результатів ЗНО та початок вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.