вівторок, 26 квітня 2016 р.

Вшанування!



30 річниця Чорнобиля: 

відкрита рана на серці Європи

Наслідки жахливої аварії на Чорнобильській АЕС відчутні й до сьогодні
26 квітня увесь світ відзначає День пам'яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах. Цього року виповнюється 30 років від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики у світі. 
 
27 річниця Чорнобиля: відкрита рана на серці Європи
Чорнобильська АЕС 1 жовтня 1986. Фото: AFP Зображення 1 / 20

О 1:23 ночі 26 квітня 1986 року на Чорнобильському реакторі № 4 прогримів вибух, і кілька сотень працівників та пожежних намагалися загасити пожежу, що не припинялася протягом 10 днів.
Тоді загинуло близько 50 співробітників станції і постраждали сотні рятувальників. Визначити масштаби катастрофи та її впливу на здоров'я людей досі важко - тільки від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померло від 4 до 200 тисяч осіб. Прип'ять і навколишні райони ще кілька століть будуть небезпечними для проживання людей.
Населення Прип'яті, яке в 1986 році становило 45 тис осіб, повністю евакуювали протягом перших трьох днів після вибуху.
Радіоактивна хмара від аварії пронеслася над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб евакуювали із зон забруднення.

Спершу керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень зі Швеції, де на АЕС "Форсмарк" знайшли радіоактивні частинки, які принесло зі сходу, та оцінки масштабів зараження, розпочалася евакуація близько 130 000 мешканців Київської області із забруднених районів.
Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед, ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.
За різними оцінками від 15 до 30 тисяч людей померли згодом у результаті опромінення радіацією. Понад 2,5 мільйонів мешканців України страждають від захворювань, спричених опроміненням, і близько 80 тисяч із них отримують допомогу.
Через десять років після найбільшої в світі ядерної катастрофи електростанція продовжувала працювати через гостру нестачу електроенергії в Україні. Остаточна зупинка електростанції сталася тільки у 2000 році.

Поради батькам про те, як навчити дітей керувати своєю поведінкою в непростих ситуаціях



Контроль поведінки: 

як навчити цього дитину


Уявіть собі таку ситуацію. Після довгого робочого дня ви вирушаєте до магазину по продукти. Зробивши всі необхідні покупки, ви йдете до кас, стаєте в чергу й деякий час чекаєте. За кілька хвилин ви вирішуєте перейти в іншу чергу, помітивши, що касир там працює трохи швидше. У новій черзі ви стоїте й знову чекаєте, чекаєте й незабаром починаєте розуміти, що ця черга рухається не швидше попередньої. Ви вирішуєте не втрачати часу й перевірити повідомлення на електронній пошті. Коли всі вхідні прочитані, ви ховаєте телефон і починаєте неспокійно рухатись, метушитись, втрачаючи терпіння. Нарешті настає ваша черга. Ви вивантажуєте всі покупки на конвеєрну стрічку й раптом розумієте, що вони не рухаються до каси, тому що клієнт перед вами сперечається із приводу ціни одного зі своїх придбань. Коли проблема вирішується, касир нарешті вітає вас словами: «Добрий день, як ваші справи?». Ви відповідаєте: «Дякую, нормально, а ваші?».
Цікаво, що більшість із нас у подібній ситуації реагують саме так замість того, щоб дати більш достовірну відповідь, наприклад: «Я розгнівана» або «Цей магазин повинен найняти більше касирів», або «Мені довелось втратити в черзі цілих п'ятнадцять хвилин!».
Що ж допомагає нам терпіти такі ситуації й не втрачати самовладання? Ця здатність називається контролем поведінки.

Що таке контроль та управління власною поведінкою?

Контроль поведінки іноді називають «саморегуляцією» й належить він до нашої здатності:

понеділок, 25 квітня 2016 р.

МОН доручило звільнити 10% персоналу навчальних закладів



 

Чекали змін, але не скорочень.

Штат школи мінімальний!

Економія буде теж мінімальною…


Міністерство освіти і науки доручило навчальним закладам забезпечити у 2016 році скорочення керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, а також робітників, які обслуговують громадські будівлі на 10%. Відповідний наказ підписаний 13 квітня першим заступником міністра освіти Інною Совсун.

А як же здійснювати довіз дітей до опорних шкіл, якщо скорочують водіїв??? 
Як проводити ремонт шкіл, якщо скоротити 10% технічних працівників??? 
Хто дасть відповідь?

Наказ мають виконати керівники навчальних закладів та установ освіти, штатний розпис яких розробляється з дотриманням вимог, передбачених типовими штатними нормативами і які передбачають максимальну кількість посад, затверджених відповідними наказами МОН.

Департаментам освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та вищим навчальним закладам, які належать до сфери управління МОН, доручено до 15 липня надати у Міносвіти інформацію щодо здійснення скорочення працівників.

неділя, 24 квітня 2016 р.

Вітання



Історія святкування Вербної неділі

Неділя за тиждень до Великодня називається «Вербною» чи «Квітною».

Це велике двунадесяте свято, яке святкується два дні: Лазарева субота, коли Ісус Христос воскресив Лазаря, і власне Вербна неділя, день, коли Ісус Христос увійшов у Єрусалим.

Перекази кажуть, що Христос був далеко від Єрусалиму, коли помер Лазар. Через чотири дні по смерті Лазаря Христос прийшов у Віфанію і зустрів сестер Лазаря Марфу і Марію, котрі й розповіли йому про своє горе і про те, що вони поховали брата. І хоча Христос запевнив сестер, що оживить їх брата, та сам настільки перейнявся їх горем, що засмутився. Підійшов Христос до могили Лазаря і заплакав, бо дуже любив Лазаря. Наказав Христос відсунути з могили камінь і проказав: «Лазар! Вийди геть!..» І вийшов померлий, спеленаний у погребальний саван...

четвер, 21 квітня 2016 р.

В УЦОЯО визначено поріг "склав/не склав" для пробного оцінювання з 11 навчальних предметів



Встановлено поріг "склав/не склав" для пробного ЗНО

Українським центром оцінювання якості освіти визначено поріг «склав/не склав» для тестів пробного ЗНО з тих предметів, тестування з яких було проведено 9 квітня.
За інформацією УЦОЯО, значення порога «склав/не склав» для тесту пробного ЗНО:
- з МАТЕМАТИКИ становить 13 балів,
- з історії України - 28 балів,
- з англійської - 14 балів,
- з німецької - 13 балів,
- з іспанської - 16 балів,
- з французької - 14 балів,
- з російської мови - 33 бали,
- з біології - 22 бали,
- з географії - 26 балів,
- з фізики - 14 балів,
- з хімії - 22 бали.
Скориставшись ключами та схемами оцінювання завдань сертифікаційної роботи, кожен учасник тестування має можливість самостійно визначити кількість набраних балів за виконання завдань тесту.
Як відомо, поріг тесту «склав/не склав» визначатиметься для кожного тесту індивідуально і означатиме прохідний поріг, у разі подолання якого, абітурієнт отримає право використовувати результат тесту під час конкурсного відбору до вищих навчальних закладів.
Загалом, враховуючи проведення двох сесій пробного тестування у 2016 році, участь у ньому взяли 168 тисяч абітурієнтів і випускників шкіл.
Основна сесія ЗНО розпочнеться вже на початку травня. Упродовж місяця учасники тестування матимуть можливість скласти тести з української мови і літератури, математики та історії України. ЗНО з інших предметів буде проведено після завершення навчального року.
Для дистанційної підготовки до тестування випускники шкіл можуть використовувати сервіс ЗНО-онлайн, що містить найбільшу базу тестових завдань, а також коментарі фахівців до правильних відповідей до завдань тестів з різних предметів.
З особливостями проведення тестування з усіх тестових предметів, формами завдань, схемами їх оцінювання, часом відведеним на виконання завдань тесту, рекомендаціями щодо тестування можна ознайомитись у розділі Підготовка до ЗНО.
Освіта.ua
20.04.2016

середа, 13 квітня 2016 р.

Завдання пробного ЗНО-2016 з математики

Відбулась друга сесія пробного ЗНО

У суботу, 9 квітня регіональні центри оцінювання якості освіти провели пробне зовнішнє незалежне оцінювання з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, іспанської, французької та російської мов.
Після виконання тестових робіт усі учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання отримали інформаційні бюлетені з правильними відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів.
Інформацію щодо способів визначення результатів пробного тестування буде розміщено на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти у розділі "Особистий кабінет учасника ПЗНО".

Увага! Результати ПЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів навчальних закладів.

Як відомо, основна сесія ЗНО розпочнеться вже наступного місяця - 5 травня відбудеться тестуванням з української мови і літератури. ЗНО з математики буде проведено 11 травня, а з історії України - 13 травня.

З метою підготовки до тестування використовуйте сервіс zno.osvita.ua, що містить найбільшу базу тестових завдань та надає можливість дистанційної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Освіта.ua
09.04.2016



пʼятниця, 8 квітня 2016 р.

Міносвіти оприлюднило для громадського обговорення проекти розвантажених навчальних програм

МОН оприлюднено 

розвантажені програми для 10-11 класів






Міністерство освіти і науки оприлюднило для громадського обговорення проекти розвантажених навчальних програм для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Доопрацювання навчальних програм здійснювали спеціально створені робочі групи, роботу яких координували департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН та Інститут модернізації змісту освіти.

Загалом, робочими групами представлено майже 40 навчальних програм з предметів для учнів 10-11 класів загальноосвітніх закладів.

Громадське обговорення проектів програм триватиме до 15 травня 2016 року, після чого вони мають бути доопрацьовані з урахуванням зауважень громадськості.

Зацікавлені особи можуть надсилати зауваження та пропозиції на електронні адреси, вказані у файлах до кожної програми.

Проекти навчальних програм

ПРОЕКТ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З МАТЕМАТИКИ для учнів 10-11 класів ЗНЗ. Рівень СТАНДАРТУ



Червоним виділено матеріал, що вилучається,
жовтим та зеленим - матеріал, що додається або редагується
Пропозиції надсилати на b_kudrenko@mon.gov.ua


НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА З МАТЕМАТИКИ
для учнів 10-11 класів
загальноосвітніх навчальних закладів
Рівень стандарту
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Для успішної участі в сучасному суспільному житті особистість повинна володіти певними прийомами математичної діяльності та навичками їх застосувань до розв’язування практичних задач. Певної математичної підготовки і готовності її застосовувати вимагає і вивчення багатьох навчальних предметів загальноосвітньої школи. Значні вимоги до володіння математикою у розв’язуванні практичних задач ставлять сучасний ринок праці, отримання якісної професійної освіти, продовження освіти на наступних етапах. Тому одним із головних завдань цього курсу є забезпечення умов для досягнення кожним учнем практичної компетентності.
Практична компетентність передбачає, що випускник загальноосвітнього навчального закладу:
     вміє будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об’єктів, процесів і явищ, задач, пов’язаних із ними, за допомогою математичних об’єктів, відповідних математичних задач;
     вміє оволодівати необхідною оперативною інформацією для розуміння постановки математичної задачі, її характеру й особливостей; уточнювати вихідні дані, мету задачі, знаходити необхідну додаткову інформацію, засоби розв’язування задачі; переформу- льовувати задачу; розчленовувати задачі на складові, встановлювати зв’язки між ними, складати план розв’язання задачі; вибирати засоби розв’язання задачі, їх порівнювати і застосовувати оптимальні; перевіряти правильність розв’язання задачі; аналізувати та інтерпретувати отриманий результат, оцінювати його придатність із різних позицій; узагальнювати задачу, всебічно її розглядати; приймати рішення за результатами розв’язання задачі;
      володіє технікою обчислень, раціонально поєднуючи усні, письмові, інструментальні обчислення, зокрема наближені;
      вміє проектувати і здійснювати алгоритмічну та евристичну діяльність на математичному матеріалі;
      вміє працювати з формулами (розуміти змістове значення кожного елемента формули, знаходити їх числові значення при заданих значеннях змінних, виражати одну змінну через інші і т. п.);
      вміє читати і будувати графіки функціональних залежностей, досліджувати їх властивості;
      вміє класифікувати і конструювати геометричні фігури на площині й у просторі, встановлювати їх властивості, зображати просторові фігури та їх елементи, виконувати побудови на зображеннях;
      вміє вимірювати геометричні величини на площині й упросторі, які характеризують розміщення геометричних фігур (відстані, кути), знаходити кількісні характеристики фігур (площі та об’єми);
      вміє оцінювати шанси настання тих чи інших подій, міру ризику при прийнятті того чи іншого рішення, вибирати оптимальне рішення.

ПРОЕКТ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З МАТЕМАТИКИ для учнів 10-11 класів ЗНЗ. АКАДЕМІЧНИЙ рівень



Червоним виділено матеріал, що вилучається,
зеленим - матеріал, що додається або редагується
Пропозиції надсилати на b_kudrenko@mon.gov.ua


НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА З МАТЕМАТИКИ
для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Академічний рівень
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Вступ. Програма призначена для організації навчання математики на академічному рівні, якому відповідають біолого-хімічний, біолого- фізичний, біотехнологічний, хіміко-технологічний, фізико-хімічний, агрохімічний профілі природничо-математичного напряму профільного навчання, а також технологічний профіль. Для цих профілів математика є базовим (обов’язковим для вивчення) предметом, близьким до профільних навчальних дисциплін — хімії, фізики, біології, технологій.
Мета навчання математики на академічному рівні полягає у забезпеченні загальноосвітньої підготовки з математики, необхідної для успішної самореалізації особистості у динамічному соціальному середовищі, її соціалізації і достатньої для вивчення профільних предметів, для успішної майбутньої професійної діяльності в тих сферах, де математика відіграє роль апарату, специфічного засобу для вивчення й аналізу закономірностей, реальних явищ і процесів.
Досягнення зазначеної мети забезпечується виконанням таких завдань:
     формування в учнів наукового світогляду, уявлень про ідеї та методи математики, її роль у пізнанні дійсності, усвідомлення математичних знань як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови повноцінного життя в сучасному суспільстві; стійкої мотивації до навчання;
     оволодіння учнями мовою математики в усній та письмовій формах, системою математичних знань, навичок і вмінь, потрібних у повсякденному житті та майбутній професійній діяльності, достатніх для успішного оволодіння іншими освітніми галузями знань і забезпечення неперервності освіти;
     інтелектуальний розвиток особистості, передусім розвиток в учнів логічного мислення і просторової уяви, алгоритмічної, інформаційної та графічної культури, пам’яті, уваги, інтуїції;
     екологічне, естетичне, громадянське виховання та формування позитивних рис особистості;
     формування життєвих і соціально-ціннісних компетентностей учня.

вівторок, 5 квітня 2016 р.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ВИХОВАННЯ ОБДАРОВАНОЇ ДИТИНИ В СІМ'Ї



 Розвиток творчих здібностей особистості - це одвічний гуманістичний принцип. Ще стародавні греки вважали, що самостійна, а отже, і творча особистість здатна самовіддано служити своєму народу і державі. Кожна держава зацікавлена у вихованні такого могутнього інтелектуального потенціалу, як обдаровані, талановиті діти. 
З цією метою в Україні за участю Президії АН України, МОН України й ряду інших міністерств та відомств, створена комплексна програма пошуку, навчання і виховання обдарованих дітей і молоді "Творча обдарованість". 
Мета програми - створення оптимальної соціально та економічно обґрунтованої мережі установ, закладів для обдарованих дітей, підготовка навчальних планів, підручників, науково-методичної продукції, підготовка кадрів до роботи з обдарованими дітьми. 

Обдарованість - це високий рівень здібностей людини, що дозволяє їй досягти особливих успіхів у певній галузі діяльності. Розрізняють загальну і спеціальну обдарованість. Загальна розумова обдарованість виявляється в оволодінні всіма видами діяльності, для успішного здійснення яких необхідні певні розумові якості. Спеціальна обдарованість пов'язана з певними видами діяльності, в яких вона найбільше розвивається. 

пʼятниця, 1 квітня 2016 р.

МАТЕМАТИКИ ЖАРТУЮТЬ





1. Тільки неписьменна людина на питання "Як знайти площу Пушкіна?" відповідає "Довжину Пушкіна помножити на ширину Пушкіна ..." А грамотний знає, що треба взяти інтеграл по поверхні!

2. Не можете знайти роботу?
Помножте час на потужність!

3. Математик організував лотерею, в якій приз є нескінченною сумою грошей. Коли виграшний квиток витягнуть, радісний переможець починає вимагати приз, математик пояснює спосіб оплати: "1 долар тепер, 1 / 2 долара на наступному тижні, 1 / 3 долара ще через тиждень ..."

4. У магазин заходить нескінченне число математиків. Перший просить кілограм картоплі, другий - півкіло, третій - чверть ... "Зрозумів," - каже продавець і кладе на прилавок два кілограми.